• ute@ute.ybu.edu.tr
  • 312 324 15 55 / 1365-1136-1424
T.C.Kimlik No, Ad, Soyad, Doğum Tarihi alanlarını kontrol ediniz.

Kullanıcı bilgileri

E-Posta
E-Posta (Tekrar)
Parola en az bir küçük , bir büyük harf , bir rakam ve bir özel karakter içermelidir.
Parola
Parola (Tekrar)

Kişisel bilgiler

T.C. Kimlik No
Ad
Soyad
Doğum Tarihi
Bu alanda istenen bilgiler kimlik bilgilerinizi doğrulamak amacı ile kullanılacaktır.
Sabit Telefon
Cep Telefonu
İl
İlçe
Adres

Başvuralacak Eğitim

Başvurulacak eğitim
Sözleşmeyi okudum , kabul ediyorum sözleşmeyi görmek için

Lütfen Dikkat!

ÜTT Yeterlilik Belgeleri ile ilgili olarak firmalardan ve sizlerden gelen yoğun talep nedeni ile e-posta ve telefon ile iletişimimizde aksamalar olmaktadır. Aşı yoğunluk nedeni ile gerçekleşen aksaklık için özür dileriz...

 

Kayıt sistemi bakımdan olduğundan yan taraftan online kayıt yapılamamaktadır. Kayıt için lütfen ute@ute.ybu.edu.tr adresine "Kayıt hakkında bilgi almak istiyorum" konulu veya içerikli bir e-posta gönderiniz.

EĞİTİM ve SINAV ÜCRETİ

Eğitim ücreti 01 OCAK 2019 tarihine kadar KDV dahil 1.600 TL olarak belirlenmiştir. ÜTT Yeterlilik Eğitimi için başvurular Üniversitemiz web sitesi üzerinden online olarak alınacaktır. Eğitim ücreti sadece banka kanalıyla alınacak olup elden, kredi kartı veya taksitli ödeme kabul edilmemektedir.

ÜTT eğitimine kurumsal olarak çalışanlarını gönderecek kuruluşlar  ute@ute.ybu.edu.tr adresine e-posta ile başvurdukları takdirde kendilerine kurumsal başvuru işlemlerini açıklayan detaylı bilgi gönderilecektir.

Eğitim ücreti bireysel ya da kurumsal başvurular için değişmemektedir. Tüm kursiyerler aynı eğitim ücretini ödeyeceklerdir. Eğitim ücretleri başvuru işleminden sonra ödenmelidir. Eğitim ücreti ödenmeyen başvurular dikkate alınmayacak ve başvuru sahibi bu konuda herhangi bir hak iddia edemeyecektir.

Ödenen eğitim ücreti; ÜTT’lere verilecek bir dönemlik eğitimi ve bir adet Yeterlilik Ana Sınav hakkını kapsamaktadır. Uzaktan eğitimler bütündür ve ÜTT adaylarının uzaktan eğitimleri takip etmeleri zorunludur. Ancak, ÜTT adayları zorunlu hallerde, eğitimin en çok %10’una (toplam 3 ders) devamsızlık yapabilir. Bir eğitim döneminde yeterlilik sınavı öncesinde gerekli devam şartlarını sağlayamayan ÜTT adayları yeterlilik sınavına giremezler ve yeterlilik sınavı haklarını kullanmış sayılırlar. Devam şartını sağlayamayan ÜTT adayları, gerekli devam şartlarını sağlamak ve yeterlilik bütünleme sınav ücretini ödemek şartı ile o dönemdeki yeterlilik sınavı bütünlemesine girebilirler. Gerekli şartları sağlayamayan ya da mazeretli/mazeretsiz olarak sınavlara girmeyen ÜTT adayı, sınav hakkını kullanmış sayılır. Eğitimlere ara verilemez, uzaktan eğitim aynı eğitim dönemi içerisinde tamamlanmalıdır. Eğitimi takip etmek ÜTT’lerin sorumluluğundadır. Alınan eğitim ve sınav ücretleri, ücretin yatırılmasından sonra en geç 30 gün içerisinde başvuruda bulunmak ve eğitimin yada sınavın başlamasına 15 günden fazla süre kalmış olması durumunda iade edilebilir.

Aldığı eğitimden sonra girdiği Yeterlilik ana sınavında veya bütünleme sınavında başarısız olan ÜTT’ler KDV dahil 160 TL yeterlilik bütünleme sınav ücretini yatırarak eğitiminden sonraki ilk yeterlilik bütünleme sınavına girebilir. Bu durumdaki ÜTT’ler için uzaktan eğitim sistemi bütünleme sınav saatine kadar açık tutulacaktır. Toplam üç sınavda  (Yeterlilik ana sınavı ve iki bütünleme sınavı) başarısız olan veya sınav hakkını kullanmayan/kullanamayan ÜTT’ler yeniden eğitim almak zorundadırlar. Birden fazla kez eğitim almak zorunda kalan ÜTT’ler  KDV dahil 1.120 TL yeniden eğitim ve bir adet yeterlilik sınav ücreti olarak yatıracak ve yeniden eğitim alacaktır.